GAMBEX - zakład produkcyjny branży drzewnej

Zdjęcie główne #1068 - GAMBEX - zakład produkcyjny branży drzewnej

W czerwcu 2021 roku, w kotłowni przedsębiorstwa GAMBEX s.c. rozpoczął pracę kocioł Schmid typu UTSR-2000.32-1 visio o mocy znamionowej 2000 kW. Kocioł przeznaczony jest do wytwarania ciepła głównie na potrzeby technologii (suszenie drewna) oraz na cele grzewcze. Podstawowym paliwem wykorzystywanym do zasilania kotła jest mieszanina trocin, wiórów oraz zrębki drzewnej. W dostarczonym systemie - jako magazyn paliwa - wykorzystany został typowy kontener paliwowy produkcji Schmid o pojemności 30 m sześciennych wyposażony w ruchomą podłogę. Paliwo drzewne przekazywane jest do paleniska z wykorzystaniem układu przenośników ślimakowych o średnicy 290 mm oraz dwuślimakowego sztokera.

W celu zapewnienia zapasu energii niezbędnego do pokrywania chwilowych wzrostów zapotrzebowania na energię generowanych przez technologię, w układzie hydraulicznym kotłowni zastosowany został bufor ciepła o pojemności około 40 m sześciennych. Praca bufora ciepła kontrolowana jest przez moduł regulacji ładowania bufora stanowiący element automatyki Schmid. Automatyka kotła steruje również pracą pompy i zaworu trójdrożnego obiegu grzewczego wykorzystującego ciepło wytwarzane w kotle do celów grzewczych.

Dostarczona do firmy GAMBEX jednostka skonfigurowana została w sposób jak najbardziej redukujący konieczość wykonywania manualnej obsługi kotła. Z tego powodu wymiennik ciepła wyposażony został w układ automatycznego pneumatycznego oczyszczania. Także strop pośredni paleniska oczyszczany jest przez system pneumatyczny. Rozwiązania te pozwalają na maksymalne wydłużenie okresów pracy kotła bez koniecznosci postoju w celu przeprowadzenia czyszczenia. Także zastosowanie automatycznego układu odpopielania strefy podrusztowej, rusztu i multicyklonu znacznie ogranicza konieczność manualnej obsługi kotła.

 

 

 

O firmie

Oferta

Realizacje

Info

Dokumenty

Kontakt

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.