PUK Borne Sulinowo - kotłownia miejska

Zdjęcie główne #1067 - PUK Borne Sulinowo - kotłownia miejska

W kotłowni miejskiej prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Bornym Sulinowie zainstalowany został kocioł Schmid przystosowany do spalania paliwa w postaci leśnej zrębki drzewnej.

Część ciśnieniową jednostki tworzy 3-ciągowy kocioł wysokotemperaturowy o mocy nominalnej 1100 kW. Kocioł w postacji poziomego walczaka zainstalowany jest na zmodyfikowanej komorze paleniskowej typu UTSR-1200.32 EN wyposażonej w chłodzony powietrzem strop i częściowo chłodzony wodą ruszt. 

Podawanie paliwa do komory palleniskowej realizowane jest za pomocą popychacza hydraulicznego wyposażonego w zasuwę nożową.

Sterowanie pracą kotła zapewnione jest poprzez układ automatyki Schmid przystosowanej do zarządzania pracą kotłów wysokoparametrowych.

Kocioł wyposażony jest w zinegrowany z częścią ciśnieniową filtr multicyklonowy. Temperatura w komorze spalin kontrolowana jest dzięki użyciu efektywnej recyrkulacji spalin.

W tej instalacji, kocioł Schmid wykorzystywany jest jako kocioł przeznaczony do pracy letniej (na potrzeby ciepłej wody użytkowej) lub jako kocioł szczytowy współpracujący z drugą jednostką zainstalowaną w tej samej kotłowni.

O firmie

Oferta

Realizacje

Info

Dokumenty

Kontakt

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.